Samonivelační cementové stěrky

Samonivelační cementové stěrky, jsou určené pro vyrovnávku a finální povrchovou úpravu průmyslových podlah. Vyrovnávací, lité samonivelační potěry jsou určené k vyrovnání podkladních vrstev od 3-20 mm.

Použití:

ve vnitřních prostorách při výstavbě bytů, kanceláří, správních budov apod. vhodné zejména pod dlažby, koberce, plovoucí podlahy, PVC, parkety atd.

Technologický postup:

 1. příprava podkladů(broušení, tryskání, frézování)
 2. spojovací můstek a) Primer CB (v případě neporézního (nového) betonu) b) spojovací můstek z MMA pryskyřice (s přesypem křemičitých písků) -v případě porézního betonu
 3. aplikace samon. stěrky (podle typu zatížení a charakteristiky provozu) – MFC 320, MFC 420
 4. a) uzavírací nástřik akrylátovou pryskyřicí b) převrstvení pryskyř.nátěrem nebo stěrkou MFC 410, MFC 430 .

Samonivelační potěry:

Provádíme strojem M-TEC DUO-MIX – Patentovaný duální míchací princip a princip míchání „materiál do vody“(při nemž je materiál v průběhu míchání nejdríve vsypáván), díky kterému je materiál lépe promíchaný, lépe se zpracovává a má větší vydatnost. Zpracovává volně ložený materiál,pytlovaný materiál nebo tekuté disperze(zpracování malt a betonů). Stroj je vybaven frekvenčním měničem, který pomocí změny otáček umožnuje plynulou změnu množství dopravované směsi.

Vyrovnávací samonivelační stěrka MFC Final 420

Popis výrobku

 • MFC Final 420 je samonivelační potěrová směs na bázi cementu, plniva, speciálních přísad a polypropylenových vláken. Je dodávána jako předem namíchaná suchá směs, která se na stavbě smíchá s vodou.

Použití:

 • MFC Final 420 je určen především k nanášení na staré a poškozené betonové podklady, pro hrubé vyrovnání a zpevnění průmyslových podlah před aplikací MFC Final 410 – 413 nebo syntetické stěrky o tl. > 2 mm. Nanáší se v síle vrstvy 5 – 30 mm během jednoho pracovního úkonu. Spotřeba suché směsi je 1,8 kg/mm/m2. Není vhodný jako konečná povrchová úprava.

Povrch:

 • MFC Final 420 je srovnatelný s vlastnostmi hutného betonu. Odolnost povrchu je úměrná způsobu zatížení provozem.

Vyrovnávací samonivelační stěrka MFC level 320

Popis výrobku

 • MFC Level 320 je samonivelační potěrová směs na bázi cementu, plniva a speciálních přísad. Je dodávána jako předem namíchaná suchá směs, která se na stavbě smíchá s vodou.

Použití:

 • MFC Level 320 je určen k vyrovnání jemných nerovností především betonových povrchů, jako podkladová vyrovnávací vrstva pod podlahové krytiny v občanské a bytové výstavbě. Lze také použít jako konečná povrchová úprava s vhodným nátěrem pro lehký provoz. Nanáší se v síle vrstvy 2 – 30 mm během jednoho pracovního úkonu. Spotřeba suché směsi je 1,7 kg/mm/m2.

Povrch:

 • MFC Level 320 je srovnatelný s vlastnostmi hutného betonu. Jako podklad je MFC Level 320 slučitelný s běžně používanými lepidly a podlahovými krytinami.

Finální samonivelační stěrka MFC Final 410

Popis výrobku

 • MFC Final 410 je samonivelační potěrová směs na bázi cementu, plniva a speciálních přísad. Je dodávána jako předem namíchaná suchá směs, která se na stavbě smíchá s vodou.

Použití:

 • MFC Final 410 je určen pro průmyslové podlahy na nový i starý beton jako konečná povrchová úprava. Používá se na vyrovnávání povrchů vystavených silnému opotřebení, např. výrobní haly, garáže, skladiště, supermarkety apod. Nanáší se v síle vrstvy 4 – 15 mm během jednoho pracovního úkonu. Spotřeba suché směsi je 1,7 kg/mm/m2.

Povrch:

 • MFC Final 410 je srovnatelný s vlastnostmi hutného betonu. V závislosti na způsobu nanášení se na povrchu mohou objevit barevné rozdíly (tj. pásy způsobené pohyby hadicí). Po ukončení zrání potěru a vlivem provozu dochází ke sjednocení povrchu. MFC Final 410 je vhodný pro průmyslové použití i bez další povrchové úpravy, avšak pro jednodušší čištění nebo ochraně proti vnikání chemikálií může být na povrch nanesena vhodná ochranná vrstva.

Finální samonivelační stěrka MFC Final 430

Popis výrobku

 • MFC Final 430 je samonivelační potěrová směs na bázi cementu, plniva a speciálních přísad. Je dodávána jako předem namíchaná suchá směs, která se na stavbě smíchá s vodou.

Použití:

 • MFC Final 430 je určen pro průmyslové podlahy na nový i starý beton jako konečná povrchová úprava silně namáhaných průmyslových a betonových ploch, např. výrobní haly, garáže, skladiště, supermarkety apod. Nanáší se v síle vrstvy 5 – 15 mm během jednoho pracovního úkonu. Spotřeba suché směsi je 1,9 kg/mm/m2.

Povrch:

 • MFC Final 430 je srovnatelný s vlastnostmi hutného betonu. V závislosti na způsobu nanášení se na povrchu mohou objevit barevné rozdíly (tj. pásy způsobené pohyby hadicí). Po ukončení zrání potěru a vlivem provozu dochází ke sjednocení povrchu. MFC Final 430 je vhodný pro průmyslové použití i bez další povrchové úpravy, avšak pro jednodušší čištění nebo ochraně proti vnikání chemikálií může být na povrch nanesena vhodná ochranná vrstva.
Nejste si jistí, jakou podlahu zvolit?
Kontaktujte nás pro návrh vhodného řešení