Superfloor podlahy

HTC Superfloor, je originál kompletní řešení leštěného betonu. Cementové mléko na povrchu betonu se odstraní pomocí mechanického broušení.Tím nám odhalí spodní, silnější vrstvu. Díky technologii HTC společně s diamantovými nástroji můžeme stávající beton brousit a leštit mnohem efektivněji, než-li dříve. Výsledkem se stává kompletně hladký povrch s vysokou kvalitou jak funkční, tak estetickou.

Vhodné prostředí:

HTC Superfloor využijeme pro průmyslové i občanské prostory. Od strojírenského či automobilového průmyslu, přes skladové a logistické areály až po obchody, školy a nebo např. bytovou výstavbu. Zjednodušeně řečeno tam, kde vyžadujeme především funkčnost, pevnost, ale také estetičnost podlahy.

Výhody:

 • Ekologické řešení – beton se skládá z přírodních materiálů
 • Jednovrstvá podlahaŽádné druhé vrstvy nátěrů
 • Dlouhá životnost s minimální údržbou přináší nízké náklady
 • Vynikající údržbaLepší vnitřní prostředí, jasnější a čistější
 • Méně vibrací pro řidiče vozíků díky hladkému povrchu
 • Tichý provoz nákladních aut
 • Žádné stopy od pneumatik

Technické vlastnosti:

Koncept HTC Superfloor byl testován na odolnost proti oděru u Technického výzkumného institutu ve Švédsku. Výsledky nám sdělují, že podlahy broušené metodou HTC Superfloor mají 5 až 10krát lepší odolnost proti oděru než je stanoveno v normách pro velmi vysokou odolnost (zkouška provedena na betonu C 28/35).

Další testy: Test na odraz světla a lesk byl proveden také u Technického výzkumného institutu ve Švédsku, avšak bez uvedení standardu. Nicméně zkušenosti ukazují, že díky HTC Superfloor dosahují oba testované aspekty mnohem větších hodnot

Požární klasifikace:

Metoda mechanického upravení betonových povrchů HTC Superfloor obdržela od Evropské komise nejvyšší známku odolnosti A1FL (rozhodnutí komise 96/603/EC). Díky tomu je považovaná za nehořlavou úpravu.

Stopy pneumatik:

HTC Superfloor je ideální povrch pro sklady a logistická centra. Povrch je velmi rychle pokryt stopami od pneumatik.

Obrázek vpravo nám ukazuje rozdíl HTC Superfloor od běžného řešení.

HTC Superfloor platinum

Odhalená struktura povrchu zakončená ve vysokém lesku. To je Platinum – nejkvalitnější provedení HTC Superfloor, jež zahrnuje 7 brusných kroků. Výsledkem je extrémně kvalitní a odolná podlaha s nekonečnou životností. Žádné stopy od vozíků, světlo se od podlahy mírně odráží, pracovní prostředí

HTC Superfloor Gold

Tato metoda 5-ti krokového broušení a leštění je zakončena čistěním / leštěním za pomoci Twister™ Green. Výsledek odhalí, že nebrousíte hluboko do betonu. Vhodné pro rovné, hladké povrchy. Je zachována nejvyšší kvalita, odolnost a nekonečná životnost podlahy.

HTC Superfloor Silver

Tato možnost je jedna z verzí HTC Superfloor Platinum, kde se brousí hlouběji do betonu, ale povrch neleštíte. Silver se provádí ve čtyřech brusných krocích, zakončených pomocí HTC Twister a je výbornou volbou v případě, že chcete podlahu s matnou povrchovou úpravou.

HTC Superfloor Bronze

HTC Superfloor; Bronze je jedna z verzí HTC Superfloor Platinum, skládající se ze tří kroků. Konečným krokem je použití HTC Twister. Vše probíhá leštěním povrchu směsi. Společně s použitím HTC Cure vzniká povrch velmi silný a snadno čistitelný.

Renovace keramické a kamenné dlažby

Povrch starších podlah z keramické nebo kamenné dlažby lze úspěšně a rychle renovovat technologií HTC – broušením a leštěním povrchu diamantovými nástroji.

Podle míry opotřebení povrchu stávající dlažby je navržen vhodný postup přebroušení stávajícího povrchu a následné finální vyleštění. Povrch je opracován diamantovými nástroji vhodného typu a potřebné hrubosti pomocí satelitních podlahových brusek HTC řady Professional Floor Systems. Broušení se provádí za sucha s odsáváním prachu výkonnými průmyslovými vysavači.

Vybroušený a vyleštěný povrch je očištěn mycím strojem s použitím Twister Green padu a čisté vody.

Na takto připravený povrch se následně aplikuje ochranný impregnační nástřik HTC Stain Protection, který se strojně zapracuje do povrchu bílým padem.

Hlavní výhody:

 • vysoce hladký a lesklý povrch
 • obnovení a zvýraznění struktury dlažby
 • prodloužení životnosti podlahy
 • vylepšení rovinatosti povrchu
 • nenasákavý snadno čistitelný povrchu
 • ekonomická údržba systémem Twister

Podlahy MICROTERAZZO

Microterrazzo je bezespará litá podlaha s lesklým povrchem určená pro použití v interiéru.

Jedná se o je samonivelační stěrku na bázi cementu, plniva a speciálních přísad aplikovatelná v tloušťkách 8 – 30 mm. Povrch stěrky je po vytvrzení dále upravován technologií HTC postupným broušením a leštěním diamantovými nástroji až do vysokého lesku. Následně je povrch ošetřen ochranným nástřikem HTC Stain Protection.

Pro své vysoké estetické vlastnosti povrchu je tato podlaha vhodná zejména pro komerční prostory, výstavní a předváděcí plochy, firemní reprezentativní prostory, prostory obchodních domů apod.

Současně lze tuto podlahu možno úspěšně využít při výstavbě nových rodinných či bytových domů.

Barevnost:

Microterrazzo lze provádět v různých barevných odstínech dle požadavku zákazníka. Barevnost podlahy je dána přidáním práškového pigmentu do základní směsi. Stěrka je proto probarvena v celé své tloušťce.

Vzhledem k použití přírodních materiálů při výrobě stěrky má povrch podlahy Microterrazzo přírodní charakter.

Hlavní výhody:

 • vysoce estetický lesklý povrch
 • jednovrstvá bezespárá podlaha
 • barevnost dle přání zákazníka
 • dlouhá životnost podlahy
 • snadná údržba systémem Twister
 • zcela nehořlavý povrch

Renovace vsypových podlah

Povrch starších strojně hlazených betonových podlah se vsypem lze úspěšně a rychle renovovat technologií HTC – broušením a leštěním povrchu diamantovými nástroji.

Podle míry opotřebení povrchu stávající podlahy je navržen vhodný postup přebroušení stávajícího povrchu a následné finální vyleštění. Povrch je opracován diamantovými nástroji potřebné hrubosti pomocí satelitních podlahových brusek HTC řady Professional Floor Systems. Broušení se provádí za sucha s odsáváním prachu výkonnými průmyslovými vysavači.

Vybroušený a vyleštěný povrch je očištěn mycím strojem s použitím Twister Green padu a čisté vody.

Na takto připravený povrch se následně aplikuje ochranný impregnační nástřik HTC Stain Protection, který se strojně zapracuje do povrchu bílým padem.

Hlavní výhody:

 • odstranění nečistot a defektů stávajícího povrchu
 • hladký a lesklý povrch
 • nenasákavý povrchu
 • prodloužená životnost podlahy
 • bezprašný provoz
 • ekonomická údržba systémem Twister
Nejste si jistí, jakou podlahu zvolit?
Kontaktujte nás pro návrh vhodného řešení